Հանդիպում պատգամավոր Սեբաստիեն Հյուգեի և ֆրանսիական գործարար համայնքի միջև
🟦 ⬜ 🟥 Ֆրանսիա Հայաստան Առևտրաարդյունաբերական պալատը մեծ պատիվ ունեցավ ընդունել Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավոր Սեբաստիեն Հյուգին՝ Հայաստանում ֆրանսիական գործարար համայնքի հետ հանդիպումների շրջանակում։
Կայացել են մի քանի ընկերությունների այցեր և հանդիպումներ, այդ թվում՝ Հայաստանում Renault-ի բացառիկ դիստրիբյուտորի և FreeStyle խմբի հետ, որը մասնագիտացած է սպորտային և նորաձև հագուստի ապրանքանիշերի դիստրիբյուտորում:
Renault Armenia-ի սեփականատեր Կարեն Շախմուրադյանի հետ հանդիպման ժամանակ քննարկվել է Ռուսաստանում Renault-ի գործարանների փակումից ի վեր ավտոմեքենաների մատակարարման խնդիրը, որը երկարացնում է առաքման ժամկետները և բացասաբար է անդրադառնում հայ հաճախորդների վաճառքի գների վրա (ԵԱՏՄ-ից դուրս մեքենաներ ներմուծելու անհրաժեշտություն, ինչը հանգեցնում է ներմուծման մաքսատուրքերի և մրցունակության նվազմանը):
FreeStyle Group-ի այցի ընթացքում քննարկվել են ֆրանսիական շքեղ ապրանքանիշերի՝ հայկական շուկայում հաստատվելու հնարավորությունները։